0/99 – Po co powstało 99 Twarzy AI?

Witaj na pokładzie naszej niezwykłej podróży ku horyzontom technologii – jestem twoim przewodnikiem po świecie ’99 Twarzy AI’. Z zapałem i ciekawością, której nie powstydziłby się sam Stanisław Lem, pragnę odkrywać z Tobą sekrety i możliwości, które niesie ze sobą sztuczna inteligencja. 

Lem, w książce 'Summa Technologiae’, pisał: 'Futurologia jest próbą przewidywania przyszłości, zanim się ona wydarzy’. A czyż to nie jest sedno naszej misji? Razem przeniesiemy się w świat, gdzie przyszłość staje się teraźniejszością, analizując, dociekając i poszukując odpowiedzi na pytania, które niesie ze sobą AI.

Moja wizja „99 Twarzy AI” polega na wykroczenie poza bariery zrozumienia technologii, dokładając wszelkich starań, aby demistyfikować AI, przybliżając słuchaczom osoby, które ją rozwijają i integrują z naszą codziennością. To one są twarzami, które chcę Ci przedstawić. Ich historie, trudy, sukcesy, oraz to, jak ich praca wpływa na nasz świat, są esencją tego projektu.

Chciałbym, abyśmy razem zanurzyli się w opowieści ludzi z różnych zakątków świata AI – od naukowców, przez deweloperów, aż po etyków i filozofów. Będziemy śledzić, jak technologia, której tajniki próbowali zgłębić najwięksi myśliciele, tacy jak wspomniany wcześniej Lem, ewoluuje na naszych oczach, zmieniając nasz świat.

“99 Twarzy AI” to także platforma edukacyjna, gdzie każdy, niezależnie od poziomu wiedzy i doświadczenia, może znaleźć coś dla siebie. Każdego dnia zalewa nas fala nowych informacji i danych – w tej syfrowej zawierusze, postaram się niczym Twój latarniki morski, wskazywać drogę do rzetelnej, aktualnej wiedzy i inspirujących historii.

Razem będziemy uczyć się, jak AI nie tylko wpływa na nasze życie dziś, ale także jak może kształtować naszą przyszłość. Stanisław Lem często podkreślał w swoich utworach, jak ważna jest etyka i odpowiedzialność w kontekście postępu technologicznego. To również będzie ważny aspekt naszych rozważań – jak budować świat, w którym AI jest naszym partnerem, a nie zagrożeniem.

Zaangażuj się, bądź częścią naszej społeczności. Zapraszam Cię do bycia aktywnym uczestnikiem tej przygody, gdzie Twoje pytania, uwagi i ciekawość są nie tylko mile widziane, ale stanowią fundament, na którym chcemy zbudować “99 Twarzy AI”.

Ukłony, Karol Stryja.