Witaj! Nazywam się Karol Stryja i jestem entuzjastą nowych technologii. 

Niektórzy mówią, że urodziłem się z mikrofonem w dłoni, inni, że z inteligentnym głośnikiem. Na rynku podcastowym intensywnie działam od 2017, będąc często nazywanym ojcem chrzestnym polskich podcastów. 

Jestem właścicielem studia The Podcast Makers, współzałożycielem międzynarodowego ruchu  #VoiceLunch, który rozprzestrzenił się na 14 krajów, zrzeszająca najlepszych conversation designerów, konsultantów, programistów i przedsiębiorców działających w obszarze #conversationalAI, na świecie.

W 2020 roku, wspólnie z wydawnictwem Helion, wydałem w Polsce książkę Cathy Pearl: “Projektowanie interfejsów głosowych”, której autorka jest jedną z głównych osób odpowiedzialnych za powstanie i rozwój Google Asystenta. 

Zostałem uhonorowany tytułem Lidera Technologii #ConversationalAI wspólnie z 68 czołowymi i światowymi liderami technologii voice przez serwis voicebot.ai (https://voicebot.ai/the-top-leaders-in-voice-2020/).

Obecnie koncentruję się na rozwiązaniach AI i łączeniu trendów z potrzebami biznesu. Jednocześnie jestem współorganizatorem warszawskich spotkań Śniadania AI – zainicjowanych przez Grzegorza Kossakowskiego i Piotra Nowosielskiego, które dedykowane są praktykom zajmującym się wdrażaniu uczenia maszynowego, analizy danych oraz sprawiania, że sztuczna inteligencja staje się naszą codziennością. 

Karol Stryja, fot. Mariusz Fijka